Blog Ankastreon

Çizme ve Planlama İpuçları: Mutfak Nasıl Ölçülür?

Mutfak ölçmek yıldırıcı bir görev gibi görünebilir, ancak bu yazıdaki kullanışlı ipuçlarını adım adım takip ederseniz fikriniz değişebilir. İşinizi kolaylaştıracak unsurları araştırdık ve aşağıda ulaştığımız sonuçların uygulanışını adım adım yazdık.

tyghh

Zafere giden adımlar:

Adım 1: Mutfağın kaba bir taslağını çizin. Kapı ve pencereleri çiziminize aşağıdaki tablodaki gibi yazabilirsiniz. Kapıyı hangi yöne açıldığını belirtecek şekilde çizin.

Adım 2: Taşınmaz ya da taşınmasını istemediğiniz parçaları (radyatör, borular, lavabo, vb.) çizin.

Adım 3: İlk pencere, kapı ya da duvarın sol üst köşesinden çizime başlayın. Her duvarı dolanana kadar pencere ve kapıları ölçerek saat yönünde devam edin.

Tavan yüksekliğini ölçün ve çiziminizin ortasına yazın. Eski evlerde birkaç farklı yerde ölçüm yapmak iyi fikir olabilir. Çünkü tavan yükseklikleri bazen bir odada bile birkaç santim değişebilir.

Her pencerenin altından ölçün ve ayrıca genel pencere yüksekliğini de ölçün. Ulaştığınız ölçümleri aşağıdaki gibi yazabilirsiniz.

Pencerenin altından itibaren ve pencerenin her şey dahil yükseklik mesafesiPencerenin altından itibaren yükseklik mesafesiPencerenin her şey dahil tamamının yüksekliği
Pencere 1inçinç
Pencere 2inçinç
Pencere 3inçinç
Pencere 4inçinç

Adım 4: Taşınmaz ya da taşınmasını istemediğiniz parçaları ölçün. İki tarafındaki duvarlara uzaklıklarını ölçün. Bu ölçümün ardından yüksekliğini ölçün.

Adım 5: Ölçümlerinizi kontrol edin. Oda dikdörtgense paralel duvar ölçüleri eklediğinizden emin olun. Genel duvar ölçümlerini alın ve birbirine ekleyin. Sonra aynı şeyi duvarın altı için yapın. Eğer ölçümler eşleşiyorsa her duvarın ölçümünü tabloya ekleyin.

Kaynak: i.ytimg.com, magnet.co.uk

 

Mutfağınız için İhtiyacınız Olan Şık Ürünlerin Hepsi Ankastreon.com da…

Yorum Ekle

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek son yazılarımızda ve tüm kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.