Blog Ankastreon

Ankastre Ürünler Hakkında Bilmeniz Gereken Herşey Burada!

Ankastre Ürünler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1.     Neden Ankastre Ürünler Tercih Edilmeli?

–          Günümüz teknolojisi  artık ankastre kullanımına bizleri mecbur etse de, tasarım ve faydaları sayesinde de ankastre mutfak ürünleri hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir.

–         Öncelikli tercih sebepleri; az yer kaplamaları, mutfakla bütünlük sağlamaları ve ergonomik olmalarıdır.

2.     Ankastre Alırken nelere dikkat edilmeli?

–          Ankastre alırken öncelikle satın aldığınız yerin veya internet sitesinin bu konuda tecrübeli ve bilgi sahibi olduğundan emin olmalısınız. Aksi takdirde, ürün konusunda yapılan yanlış bilgilendirmeler, satış sonrasıda memnuniyetsizlik yaratabilir.

–          Ürünlerinizi seçerken mutfak renkleri ile uyumlu olacak ürün renkleri tercih edilmelidir.

–          Fiyat araştırması doğru yapılmalıdır.

–          İnternetten alınan ürünlerin teslim alınmadan önce hasar durumlarının mutlaka kontrol edilmesi ve ardından teslim tutanağının imzalanması gerekir.

3.     Ankastre set tercihinde nelere dikkat edilmeli?

–          Set olarak alınacak ürün (Ocak, Fırın vb.) tercihinde, yoğun kullanılacak ürüne öncelik verilmeli ve ürün özellikleri detaylıca incelenmelidir.

4.     Vitroseramik ocak nedir?

–          Vitroseramik ocaklar gazlı ocaklara nazaran %70’e varan oranlarda daha az enerji sarf etmektedir.

–          Cam yüzeyleri sayesinde temizlenmesi çok daha kolaydır.

–          Cam yapısı markalara ve kalite standartlarına göre değişmekle birlikte çizilmez özelliğinden dolayı çok daha uzun ömürlüdür.

–          Aynı zamanda yüksek katlı ve Doğalgaz kullanılan binalarda üst katlara çıkıldıkça gaz verimliliğinin düşmesinden dolayı Vitroseramik veya İndüksiyon Elektrikli ocakların kullanımı önerilir.

5.     İndüksiyon ocak nedir?

–          İndüksiyon ocaklar; direk ısı üretip transfer etmezler. Bambaşka bir yöntemle, yüksek frekanslı elektromanyetik alan oluşturarak kabı ısı kaynağı haline getirir. Böylelikle çok daha hızlı ve ekonomik pişirme performansı sağlarlar.

6.     İndüksiyon Ocaklar Nasıl Tasarruf Sağlar?

–          İndüksiyon ocakların tasarruflu olmasının nedeni diğer elektrikli ocaklara göre harcanan elektrik birim miktarı değişmese bile kullanılan pişirme aparatının ısınma süresinin normalden çok daha kısa zamanda gerçekleşmesidir

7.     Vitroseramik Ocak mı? İndüksiyon Ocak mı?

–          İki farklı teknolojide de gazlı ocaklara göre daha verimli ve enerji bakımından daha az maliyetli olması ile ön plana çıkmaktadır.

–          İndüksiyon ocak, tedarik maliyetleri daha yüksek olmasına rağmen yoğun kullanımlarda kesinlikle önerilir, uzun vade de enerji sarfiyatı konusunda size ciddi kazançlar sağlayacaktır.

–          Bizim önerimiz bütçenizi tahmini kullanım yoğunluğuna göre belirlemeniz ve buna göre tercih yapmanızdır

8.       Karbon filtrenin amacı nedir?

–          Karbon filtre, bacasız kullanımlarda emilen havayı filtre ederek içerisindeki koku, yağ ve partikülleri ayrıştırma görevini yerine getiren aparattır.

9.     Karbon filtrenin temizliğine neden önem verilmelidir?

–          Karbon filtre temizliği mutfağınızın hava ve genel temizliğinin korunması açısından çok önemlidir.

–          Karbon filtre temizliğinin takibi ürün ömrü açısından da çok önemlidir. Tıkalı bir filtre ile kullanım, üründe kalıcı hasarlar meydana getirebilir ve garanti kapsamı dışında kalmasına neden olabilir.

10.  Krom, inox ve Cam ürünler(eviye, davlumbaz, fırın..) için temizlik önerileri nelerdir?

–          Krom(Inox) ürünler yapılarından dolayı çok kolay çizilebilir ürünlerdir. Ayrıca asit bazlı temizlik ürünlerine karşı çok duyarlıdır. Bu sebepten Inox ürünlerde içeriğinde asit, çözücü madde oranı çok düşük ya da içermeyen ürünler tercih edilmelidir.

–          Cam yüzeylerde yağ birikmelerine karşı en önemli kullanım önerisi pişirme sonrası bütün cam yüzeylerin vakit geçirmeden temizlenmesidir.

–          Standart cam yüzeylerin tamamında kullanılan ürünler aynı şekilde ankastre cihazlarda da kullanılabilir.

–          Sıvı temizlik ürünlerinin elektronik aksamlar da yoğun kullanılmamasına dikkat edilmesi önerilir.

11.  Granit eviye ve Batarya için temizlik önerileri nelerdir?

–          Granit eviye ve bataryalarda, firmalara ait temizlik pastaları ve veya bağımsız firmaların ürettikleri pasta, krem vb. ürünleri kullanmanız önerilir.

–          Asit içerikli çözücü temizlik ürünlerini kullanmaktan kaçının.

–          Ankastrelerinizi Universal Stone Doğal Ürün ile temizlemenizi öneririz. Cihaza zarer vermez, kireç lekelerini, yanmış yağları temizler ve parlaklık sağlar. Çıplak elle uygulanabilen bu ürün aynı zamanda duşakabin, otomobil, mücevherat ve benzeri alanlarda da etkili temizlik sağlar. Bizler denedik ve onayladık.

12.  Ankastre mutfak ürünleri kullanımında güvenlik açısından nelere dikkat edilmelidir?

–          Mikrodalga fırınların pişirme işlemi bittikten sonra cihazın kapalı olduğundan emin olunmalıdır.

–          Fırınların boy dolabında yerden yüksekte konumlandırılmaları, kullanım sırasında oluşabilecek kazaların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

–          Gaz emniyeti olmayan ocak üretimi ülkemizde artık yasal olarak mümkün değildir ancak her ihtimale karşı alınan ocağın gaz emniyetinin bulunduğundan emin olunması önerilir.

–          Davlumbazların filtreleme görevi gören her türlü aparatı tavsiye edilen zaman aralıkları ile temizlenmelidir.

 

İndirimler Ankastre Mutfak Ürünleri Ankastreon.com da görmek için aşağıdaki resme tıkla

Yorum Ekle

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek son yazılarımızda ve tüm kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.