Blog Ankastreon

Ankastre Set Tavsiyeleri

Bizlere mağazalarımız da en çok sorulan soru olan ”ankastre set olarak ne tavsiye edersiniz?” sorusuna buradan yanıt vermeye çalışacağız.

Ankastre Set Tavsiyesi

Bildiğiniz gibi Türkiye’de genellikle setler 3 parçadan oluşmaktadır, bunlar; Davlumbaz, ocak ve fırın. Bu ankastre setler ülke geneli talebe göre oluşturulmakta olup fabrikaların üretim ve satış adetlerine göre çeşitleri belirlenmektedir. Günümüz trendlerine göre renk ve özellik seçenekleri sunan bu setler üreticiler tarafından en uygun haliyle fiyatlandırılmaktadır.

Ankastre set tavsiyesinin doğru yapılabilmesi için bazı kriterlerin bilinmesi gerekiyor.

Bunlar:

Davlumbaz için,

Mutfak metrekaresi, açık/kapalı mutfak, baca sistemi, mutfak mobilya rengi ve mutfak tasarım tarzı en önemli kriterlerdir. Bu kriterleri bilmek davlumbaz tercihinin doğru ve kolay yapılmasını sağlar.

Ocak için,

Tezgah büyüklüğü, lpg/doğalgaz/elektrik uyumluluğu, tezgah rengi ve ocak kullanım yoğunluğu memnuniyetinizi etkileyecek en önemli kriterlerdir.

Fırın için,

Kullanım yoğunluğu, mutfak tarzı/rengi, fırının dolaptaki konumu, genel yemek alışkanlıkları en önemli kriterlerdir.

Ankastre setinizi seçerken yukarıdaki kriterleri bilerek ankastre set araştırmanızı yapmak ve kararınızı vermek sizin en doğru sonuca, en uygun bütçe ile ulaşmanızı sağlayacaktır. Örnekler vererek seçiminizi kolaylaştıralım.

Örnek Ankastre Set Tavsiyesi

Örneğin; beyaz renkli ve modern bir mutfağa sahipsiniz ve seçim konusunda kararsız kaldınız. İlk yapmanız gereken mutfak metre karenizi ve tezgah uzunluğunuzu bilmek, buna göre ankastre davlumbaz ve ocak ebatlarınızı belirleyebilirsiniz. Ardından mutfağın metrekaresine göre davlumbazın emiş gücüne karar verebilirsiniz. Ocak mı?, Fırın mı? hangisini daha çok kullanıyorsunuz ve kaç kişi için yemek yapıyorsunuz? Bu sorunun cevabına göre de fırın-ocak teknik özelliklerine karar verebillirsiniz.

Son olarakta beyaz mutfağımız da tamamen beyaz bir konsept mi? Yoksa kontrast oluşturarak ürünlerin ve mutfağın ayrı ayrı öne çıkmasını sağlamak mı? istersiniz.

Böyle bir durumda bizim ankastre set tavsiyemiz siyah renkli olup davlumbazı 550 m3 ile 850 m3 arası olmalı, fırın ise en az 6 pişirme fonksiyonu ile taleplerinize cevap verebilmeli.

 

Ankastre set tavsiyesi alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ürünlerin cam, inox veya emaye oluşu. Bu durum ankastre set temizliği açısından önemli bir detaydır.

Aynı şekilde ankastre set tavsiyesi alırken ocak ızgaralarının emaye veya döküm oluşuda ankastre ocak temizliği açısından önemlidir. Aralarndaki farklardan bahsetmek gerekirse, döküm bulaşık makinesinde yıkanmaz, çatlama veya kırılma yapabilir. Emaye ızgaralar bulaşık makinesinde yıkanabilir ve pürüssüz yüzeyi sayesinde kolay temizlenir ve leke tutmaz. Kullanım süresi bakımından döküm ızgaralar daha uzun ömürlü olmasına rağmen emaye ızgaralar daha kolay temizlenir.

Ankastre set tavsiyesi alırken ziyaret ettiğiniz bayinin konu hakkında bilgi sahibi olmasına dikkat edin. En önemli tavsiyemiz doğru noktadan alışveriş olacaktır. Ankastre set ve detaylı ürün bilgileri için blog.ankastreon.com adresimizdeki diğer,…. başlıkları inceleyebilirsiniz.

Yorum Ekle

Bizi Takip Edin

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek son yazılarımızda ve tüm kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz.